Porady

Praca w domu jako alternatywa dla korporacji

Często zdarza się, że obowiązki domowe lub sytuacja zdrowotna nie pozwalają na pracę poza domem. A może część z Was marzy o tym, aby zarabiać bez wychodzenia z domu, a dodatkowo samemu sobie pozostawiać kwestię organizacji czasu pracy? W takich przypadkach praca chałupnicza jest dobrym rozwiązaniem.

Praca chałupnicza – co to takiego?

Chałupnictwo to drobne prace wykonywane w domu z materiałów lub informacji dostarczonych przez zleceniodawcę. Zakres wykonywanych prac jest bardzo szeroki. Zazwyczaj prace te kojarzą nam się z prostymi zajęciami, niewymagającymi specjalnych umiejętności tj. skręcanie długopisów, składanie skarpetek, biżuterii, ale nie zawsze tak jest. W dzisiejszych czasach obszar prac chałupniczych jest również otwarty dla osób szukających bardziej kreatywnych zajęć. Dla przykładu prace typu pisanie tekstów, korepetycje online a dla uzdolnionych artystycznie renowacja mebli.

Zaletą takiej prac jest to, że czas ich wykonywania można dostosować indywidualnie do rytmu swojego dnia, a zatem w zależności od ilości poświęconego czasu może to się stać głównych źródłem utrzymania lub dodatkowym zastrzykiem gotówki. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Oczywiście niezbędna jest samodyscyplina, bo z pewnością zleceniodawca będzie wymagał od nas zaangażowania, dokładności i konsekwencji w dotrzymywaniu ustalonych terminów.

Praca chałupnicza, jak uniknąć oszustwa?

Przy szukaniu ofert pracy chałupniczej warto być ostrożnym, aby uniknąć fałszywych ogłoszeń lub w gorszym przypadku nie trafić na oszustów. Przede wszystkim pamiętajmy, aby sprawdzić dane firmy. Jeśli dane typu adres, nazwa, NIP podane są w ogłoszeniu to w pierwszej kolejności sprawdźmy ich prawidłowość na stronie Głównego Urzędu Statystycznego lub CEIDG – Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, którą znajdziemy tutaj, jeśli nie to poprośmy o podanie danych. Warto też sprawdzić jakie opinie krążą w Internecie odnośnie danej firmie, czy pracodawca jest godny zaufanie, czy warto nawiązać współpracę. Nie rzadko się zdarza, że na forach osoby, które pechowo trafili na oszusta przestrzegają przed współpracą z daną firmą.

Rozpoczynając współpracę bardzo często najpierw musimy przesłać pieniądze zleceniodawcy w ramach kosztów przesyłki kurierskiej, aby dostarczono nam materiały do pracy (najczęściej zwracana przy pierwszej wypłacie). Są to środki ostrożności ze strony zleceniodawcy. Jest to zrozumiałe, bo firma, która nawiązuje z nami współpracę również chce uniknąć oszustwa.

Nie przesyłajmy pieniędzy w ciemno, zrób najpierw małe śledztwo zgodnie z powyższymi podpowiedziami! Zachowując czujność z pewnością traficie na uczciwego pracodawcę i chałupnictwo pozwoli Wam na zarobek.

Praca chałupnicza, ile można zarobić?

Przykładowe zarobki pokażmy na podstawie utrzymującej się od dobrych paru lat jako najpopularniejsza praca chałupnicza, czyli składanie długopisów. Źródła pokazują, że jedna osoba składa średnio 80 sztuk w przeciągu godziny, a za jedną sztukę otrzymujemy ok. 0,13 zł na rękę. Załóżmy, że pracujemy po 5 godzin dziennie, wówczas nasza dniówka to 50 zł, a tygodniowo z wyłączeniem weekendów mamy 250 zł. Oczywiście to tylko jeden z przykładów, jednak zarobki zależą od rodzaju jak i również od naszego zaangażowania, ilości poświęconych godzin oraz tempa i jakości wykonywanych prac.

A Wy macie jakiejś doświadczenia z pracą chałupniczą? Jakie są wasze opinie? Jeśli trafiliście na pracodawcę godnego polecenia to pochwalcie się w Internecie, będzie to doskonała informacja dla osób rozpoczynającą swoją przygodę z chałupnictwem. Oczywiście negatywnymi przeżyciami również się podzielcie, aby przestrzec innych.

  • Izka 7 miesięcy temu

    Ja jesli chodzi o chalupnictwo to praca przy skladaniu skareptek i u mnie bylo bez zanych poroblemow, kasa zawsze na czas.

    • sellbox.pl 7 miesięcy temu

      Cieszymy się, że są zadowolone osoby z pracy tego typu. To na pewno dobra wiadomość dla osób szukających ofert z kategorii praca w domu.

zostaw komentarz

Zobacz nasz profil na facebooku