Porady

Praca chałupnicza – dodatkowy zarobek dla mam

Coraz częściej młode mamy zmuszone są znaleźć dodatkową pracę podczas wychowywania dziecka. Praca w domu to doskonały sposób aby podreperować domowy budżet bez konieczności codziennych wizyt w firmie lub długich dojazdów do pracy. Co jednak powinniśmy wiedzieć decydując się na pracę chałupniczą

Wybór odpowiedniej oferty

Bardzo ważne jest abyśmy znaleźli dla siebie idealną oferty pracy w domu z czym doskonale pomoże nam serwis ogłoszeń lokalnych sellbox.pl lub inne tego typu serwisy ogłoszeniowe. Przed rozpoczęciem szukania oferty zastanówmy się ile czasu możemy poświęcić na pracę w ciągu dnia oraz jaką pracę chałupniczą z góry wykluczamy. Często zdarza się, że młode mamy nie chcą pracować przy gorących formach, które są niebezpieczne dla naszych milusińskich a jak wiemy nie rzadko wymykają się naszej uwadze. Gdy znajdziemy ofertę, warto sprawdzić skąd jest pracodawca oraz czy zostawił do siebie pełen komplet do kontaktu czyli numer telefonu oraz adres e-mail.

Warunki pracy


pracę chałupniczą znajdziesz na sellbox.pl

Gdy mamy już wybraną ofertę pracy w domu to warto sprawdzić jakie są warunki takiej pracy. Przeważnie takie informacje pojawiają się w opisie ogłoszenia, tam też należy w pierwszej kolejności poszukać informacji o wybranej pracy. Kolejnym etapem jest kontakt ze sprzedającym poprzez formularz kontaktowy lub rozmowę telefoniczną. Przygotujmy sobie wcześniej pytania jakie chcemy zadać naszemu przyszłemu pracodawcy, to bardzo ważne ponieważ pokażemy tym, że szanujemy czas naszego przyszłego szefa oraz, że jesteśmy zorganizowani.

Wymagania pracodawcy

Jeżeli odpowiadają nam warunki pracy danej firmy to kolejną czynnością są wymagania jakie wynikają przez specyfikę pracy chałupniczej lub samej firmy. Spytajmy o to pracodawcę co na pewno pozwoli nam uniknąć niedomówień oraz dalszych konfliktów. Często pracodawcy mają swoje indywidualne wymagania jak wiek lub rejon zamieszkania ponieważ chcą np. przywozić surowce osobiście pod wskazany adres.

Nie dajmy się oszukać

Najważniejszy punkt pozostawiliśmy na koniec ponieważ warto tu napisać kilka słów o bezpieczeństwie podczas szukania takich ofert. Praca chałupnicza często odbywa się przez internet i kurierów. Przyjęło się to za coś normalnego i stało codziennością w tym profilu pracy. Niestety przez ten fakt często dochodzi do nadużyć firm lub po prostu oszustw. Musimy być bardzo czujni i kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Poniżej kilka punktów jakich warto się trzymać szukając ofert pracy w domu:

  • Nie wysyłajmy pieniędzy jeżeli nie jesteśmy pewni w 100%, że nie zostaniemy oszukani
  • To my jesteśmy pracownikami więc pracodawca powinien zapewnić nam dostawę oraz odbiór towaru
  • Sprawdzajmy daną firmę prosząc o komplet danych takich jak nip, pełna nazwa, numery kontaktowe i adres
  • Kierujmy się zasada ograniczonego zaufania
  • Jeżeli coś jest podejrzane – zgłaszajmy to do moderatorów serwisu sellbox poprzez formularz kontaktowy

Tych kilka prostych kroków pozwoli nam zaoszczędzić masę czasu oraz pieniędzy. Jeżeli pracodawca na prawdę szuka pracownika to sprawi, że rozpoczęcie pracy będzie przebiegać bez ryzyka dla obu stron o czym warto pamiętać.

Jeżeli jesteś pracodawcą i szukasz pracownika, który chętnie zajmie się chałupniczo Twoim wyrobem to pamiętaj, że możesz wystawić darmowe ogłoszenie lokalne w serwisie sellbox.pl

zostaw komentarz

Zobacz nasz profil na facebooku