Porady

Książki warte uwagi na początku 2019 r.

Czy jest coś bardziej przyjemniejszego niż kubek gorącej herbaty i dobra książka w zimowy wieczór? Warto się czasem zatrzymać  i pochylić przy lekturze.

Jakie książki są warte polecenia?

Poniżej zamieszczam moje odkrycia 2018 roku. Być może większość znacie i również polecacie, może znajdzie się wśród nich jakaś świeżynka, która umili Wam nie jeden wieczór lub drogę w podróży.
Oto lista top 5:

  • „Cukiernia pod Amorem” Małgorzata Gutowska-Adamczyk – książka przenosi w świat drugiej połowy XIX wieku, a co więcej zdarzenia z czasu teraźniejszego przeplatają się z przeszłością. Poznajemy równolegle losach rodziny Hryciów i Zajezierskich. Można zatracić w miasteczku Gutowo jak i wydarzeniach w nim się rozgrywających.
  • „Kwiat pustyni” Waris Dirie, Cathleen Miller – historia czarnoskórej modelki Waris z Somalii oparta na autentycznych wydarzeniach (aż trudno uwierzyć!). Zachęcona opiniami dość długo zbierałam się do tej pozycji, po czym pochłonęłam ją w jeden dzień. Jeśli jakimś cudem jeszcze nie znacie tej niesamowitej opowieści to nie ma na co czekać, nie będziecie żałować.
  • „Tylko razem z córką” Betty Mahmoody – kolejna autentyczna poruszająca historia, opowiada o amerykance, która poślubiła mężczyznę wyznania islamskiego i została uwięziona waz z córką w jego rodzinnym kraju. Główna bohaterka walczy o zmianę losu córkę i tym samym swojego.
  • „Pierwszy śnieg” Jo Nesbø – to pozycja dla osób, które uwielbiają świat kryminałów. Książka trzyma w napięciu do ostatnich fragmentów. Fabuła książki sprawia, że przenosimy się do Norwegii i wraz z bohaterami przechodzimy przez kolejne etapy śledztwa, próbując ustalić:” kim jest morderca, kim jest Bałwan?”.
  • „A ja żem jej powiedziała…” Katarzyna Nosowska – książka porusza takie emocję jak radość, złość i zmusza do mylenia na temat egzystencji. Nosowska z dystansem opisuje postrzeganie współczesnego świat pełnego show-biznesu, celebrytów, fobii i modach portali społecznościowych. Mówiąc krótko Nosowska napisała mądrze o życiu…

A jeśli przeczytana przez Ciebie książka leży zakurzona na półce to warto wystawić ją na sellbox.pl o tutaj -> Dodaj ogłoszenie.

zostaw komentarz

Zobacz nasz profil na facebooku