Nowości

Ile Polacy są skłonni wydać na noc sylwestrową?

Jak co roku, Polacy mają konkretne plany co do zbliżającej się imprezy sylwestrowej. BIG InfoMonitor czyli Biuro Informacji Gospodarczej zbadało gdzie w tym roku spędzą sylwestra nasi rodacy oraz ile taka przyjemność będzie kosztować.

ile Polacy wydają na jedzenie i picie w sylwestra
Grudzień do dla nas miesiąc ciągłych wydatków, tuż po posprzątaniu pozostałości po świętach czeka nas kolejny, nie mniej ważny wydatek czyli impreza sylwestrowa. Z badań wynika, że średnio na zabawę w ten dzień Polak wyda ponad 300zł a aż 8% Polaków wyda więcej niż może sobie na tą przyjemność pozwolić.

Na co Polacy przeznaczają najwięcej pieniędzy w sylwestra

Lwią część tej kwoty badani przeznaczą na jedzenie (38 %) oraz alkohol (16 %). Czyli najważniejsze jest dla nas to co jest na stole niż to w co się ubierzemy lub jakich kosmetyków w ten dzień użyjemy. Średnio 6% z tej kwoty trafi do sprzedawców fajerwerków co również nie jest małą sumą. Pozostałe 20% to wydatki trudne do sklasyfikowania.

Gdzie Polacy spędzają sylwestra

Ponad 50% badanych planuje spędzić tegorocznego sylwestra w domowym zaciszu, a aż 8% spędzi go poza granicami kraju. To więcej niż rok temu co składnia nas do stwierdzenia, że Polacy zaczynają więcej podróżować również w takie dni jak sylwester czy różnego rodzaju święta.

Dobrą wiadomością jest to, że Polacy w 2018 roku nie są skłonni do zadłużania się w ostatni dzień roku. Jedynie 3% badanych zadeklarowało, że jest skłonna wziąć pożyczkę na rzecz dobrej zabawy.

Słowem zakończenia, warto odpowiednio uczcić koniec roku ale trzeba pamiętać o rozsądku przy wydatkach oraz przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych.

zostaw komentarz

Zobacz nasz profil na facebooku